Trio Helen Howartia

Ürün Kodu: PTK1380

121 ,06 TL

ÜRÜN DETAYI

Howartia zebrina  5,5 cm  : 2 AdetEcheveria hookeri   5,5 cm  : 1 Adet

 

Ürün İçeriği: Trio Helen Haworthia

Altın çağını yaşayan sukulentin en çok tercih edilme sebebi kuşkusuz farklı bir güzelliği olması ve kolay bakımıdır. Yılan Derisi ya da Zebra olarak da adlandırılan Haworthia zebrina evde yetiştirmeye en uygun sukulent çeşitlerinde; echeveria bitkisi ise sukulent ailesinin en gösterişli türlerinden biridir.

Trio Helen Haworthia hakkında bilmen gerekenler: Haworthia zebrina bitkisi küçük yapılı ve kökleri az olan bir türdür. Kış sonunda ya da ilkbaharda incecik bir sap ucunda küçük çiçekler açar. Bu bitki soğuğa dayanıklı değildir. Echeveria ise çok daha bol çiçek verir.

Trio Helen Haworthia’ya nasıl bakmalısın? Bitkilerini güneşli, yarı gölgeli veya direkt güneş ışığı almayan, güçlü ve aydınlık yerlerde yetiştirmelisin. Haworthia zebrina kuru toprakları sevdiği için onu sık sık sulamamalısın. Sukulentlerin toprağını parmağın ucuyla kontrol edip toprakta nem hissetmediğinde çiçeği sulayabilirsin. Sukulent toprağı güneş ışığıyla temas ettikçe yaprakların rengi değişir bu yüzden bitkini olabildiğince aydınlık ve güneş gören ama direkt güneş ışığına maruz kalmayan bir yerde yetiştirmelisin.

Ürün 1 adet 5.5. cm Echeveria hookeri bitkisi ve 2 adet 5.5. cm Haworthia zebrina bitkisi olarak gönderilir.

Pruva Yazılım