Puantiyeli vazoda 4 dal orkide

Ürün Kodu: PTK1273

159 ,90 TL

ÜRÜN DETAYI

Saksı Phalanopsis Beyaz Çiftli : 2 Adet

Hayatınızın aşkı gibi zarif… Hayatınızın aşkı gibi masum… Evet tıpkı onun gibi olan ve onu anlatan beyaz orkideler… Siz de sevdiğiniz kadına çiçek seçerken en yerinde kararın beyaz orkideler olacağını düşünüyorsanız, hediyenizi biraz daha şık bir hale getirmek için ona Puantiyeli Vazoda 4 Dal Beyaz Orkide Çiçeği gönderebilirsiniz. Puantiyeli Vazoda 4 Dal Beyaz Orkide Çiçeği: 2 adet saksı phalanopsis beyaz çiftli ile hazırlanmıştır. Zarif aşkınıza özel tasarlanmıştır. 

Orkide sulamanın yöntemleri;

   Daldırma yöntemi ile orkide sulama: Daldırma yöntemi ile orkide sulamak için saksınızı önceden dinlendirilmiş su dolu bir kap içerisine oturtup tüm kökler ıslanana kadar 10-15 dakika kadar su içerisinde bırakın. Ardından saksıyı kaptan çıkarıp kalan suyun süzülmesi ve yeteri kadar kuruması için bekletip eski yerine alın. Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

  Buz küpleri ile orkide sulama: Bir diğer yöntem olan buz küpleri ile sert topraklı bitkilerde uygulaması oldukça popüler olan buz küpü ile sulama yöntemidir. Birkaç adet buz küpünü bitkinin yapraklarının altında kalıp yaprakları ıslatmayacak şekilde yerleştirin. Böylece buz yavaş yavaş eriyecek, bitkinin toprağı suyu emebilme şansı yakalayacaktır. Erime tamamlandıktan sonra saksı altı tabağında su kalırsa boşaltmayı unutmamalısınız. Bu yöntem ile bitkinizi haftada iki defa sulayabilirsiniz.

  Doğrudan su dökme: Elbette çiçeğinizi sulamak için klasik yolları da tercih edebilirsiniz. Daha önceden dinlendirmiş olduğunuz oda sıcaklığındaki suyunuz ile orkidenizin saksısına doğrudan su dökebilir, saksı tabağında kalan suyu boşaltabilirsiniz. Bu yöntem ile haftada bir defa bitkinizi sulayabilirsiniz.

Pruva Yazılım