Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir? En Güzel Gelin Çiçekleri

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir? En Güzel Gelin Çiçekleri

 

Gelinliği aldıktan sonra düğüne hazır olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Gelinliğin en büyük tamamlayıcısı gelin çiçeği. Hani şu düğünün sonunda arkanızı dönüp fırlatacağınız ve bir şanslının tutacağı çiçekten bahsediyoruz. O ana kadar gelin çiçeği sizin elinizde ve tüm görünüşünüzün önemli bir parçası.

 

Gelinlik seçmek yeterince zordu, bir de çiçeği var diye düşünenlere yardım etmek amacıyla gelin çiçeği nasıl seçilir derledik. Şimdiden kolay gelsin.

Gelin Buketi ve Gelinliğin Uyumu

Temel kavramlar ile başlayalım. Gelin buketinizin kaplaması ve çiçeklerinin rengi mutlaka gelinliğinizle uyumlu olmalıdır. Düğünde elinizde olacak buket gelinliğinizi gölgede bırakmamalı ancak şıklığı ile de az da olsa dikkat çekmelidir. .

Gelin Çiçeği ve Ayakkabı Uyumu

Gelin çiçeğinin gelinlik uyumlu olmasını istiyorsanız,  ayakkabınızın modeline de dikkat etmelisiniz. Üzerinizdeki tüm parçalar birbirini tamamlamalı. Önce ayakkabınızı seçmenizde fayda olacağını düşünüyoruz. Böylelikle hem ayakkabınızın hem gelinliğinizin renklerine uyumlu olan bir gelin çiçeği seçebilirsiniz.

Düğün Teması

Gelin buketiniz düğün temanıza ne kadar uyumlu?  Örneğin kumsal temalı bir düğün planlıyorsanız gelin buketinizi ufak deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Kır düğünü düşünüyorsanız gelin buketiniz kahverengi olabilir. Lüks bir düğün planladıysanız gelin buketinizi parlak taşlar ile süsleyebilirsiniz. Ya da belki de birlikte fotoğraflarınızı uygun bir kağıda bastırıp onu da buket yapabilirsiniz.

Gelin Çiçeği ve Saç Stili

Üzerinizdekiler bir bütün derken yalnızca kıyafet ve aksesuar değil, saçlarınızı da kastediyoruz. Gelin çiçeğinizi seçerken mutlaka düğününüzde kullanacağınız saç modelini de düşünmelisiniz.

Mevsimlere Göre Gelin Çiçekleri

Her mevsimin farklı çiçeği ve her mevsime uygun farklı renk tonları vardır.

Kış Renkleri: Kışın soğuk tonlu koyu renkler uyumludur.

İlkbahar Renkleri: İlkbahar renkleri, daha canlı ve daha iç açıcı renklerdir. Gelin çiçeğinizde pembe, sarı ve mor düşünebilirsiniz.

Yaz Renkleri: Yaz renkleri sıcak tonlara sahiptir. Yaz gelin çiçeğinde kırmızı tonlarına ağırlık verebilirsiniz.

Sonbahar Renkleri: Dökülen yapraklar gibi turuncular, kahverengiler tercih edebilirsiniz.

Yapay Çiçek ya da Canlı Çiçek

Gelin çiçeği olarak düşünüldüğünde her iki çiçek çeşidinin de farklı avantajları var.

Canlı Gelin Çiçeği

  • Özellikle yaz ve bahar aylarında kır düğünlerinde tercih edilebilirler.
  • Kokuları ile elinizde tuttuğunuz her an enerjinizi yenilerler.
  • Tek dezavantajı renkleri üstünüze bulaşabilir.

Yapay Gelin Çiçekleri

  • Özellikle sonbahar aylarında salonda yapılan düğünlerde tercih edilirler. 
  • Canlı çiçeklerde yaşanan boya sıkıntısı yaşanmaz.
  • Yapay gelin çiçeğinizi bir ömür hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Minyatürleri

Gelin çiçeğinizin minyatürlerini yaptırarak damat yakası aksesuarı yaptırabilir, eşiniz ile kıyafetlerinizde ayrı bir uyum yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte gelin çiçeği minyatürleri ile misafirleriniz için hatıra bileklikleri hazırlatabilirsiniz.

Pruva Yazılım